Własnoręcznie zrobione dodatki do Twojego domu

Własnoręcznie zrobione dodatki do Twojego domu

Dom i ogród

Nasze mieszkanie to miejsce, w którym chcemy czuć się bezpiecznie, wygodnie i komfortowo. Taki stan mogą zapewnić dobre relacje występujące pomiędzy domownikami. Jednak duży wpływ na sympatyczną atmosferę ma również sposób, w jaki urządzone zostaną poszczególne pomieszczenia w naszym domu. Niezwykle ważne wydają się być wszystkie dodatki, szczególnie te, które wykonane są własnoręcznie.

Poduszki

Jedną z najbardziej popularnych dekoracji w pokoju są poduszki. Mogą być one różnokolorowe, wykonane z różnych rodzajów materiałów, mogą mieć także fantazyjne wzory i motywy. Jedno jest pewne – ożywią każde wnętrze i nadadzą mu przytulny wygląd. Najlepsze jest to, że można wykonać je samemu. Wystarczy kupić zwykłą poduszką, a następnie udekorować ją zgodnie ze swoją fantazją. Przyszycie kolorowych elementów, frędzelków, tasiemek, guziczków czy cekinów to tylko niektóre z pomysłów. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Świece

Niezwykła atmosfera w mieszkaniu może zostać osiągnięta również dzięki światłu, które płynie ze świecy. Decydując się na wybór świec zapachowych można stworzyć aromatyczny nastrój w dosłownie kilka chwil. Wystarczy wybrać zwykłą świecę o dowolnym kolorze. Później należy jedynie ozdobić ją różnymi materiałami, suszonymi kwiatami lub pachnącymi przyprawami. Ułożone na podstawce lub w bezbarwnych słoikach świetnie sprawdzą się jako dekoracja pokoju.

Kwiaty

Ważnym elementem wystroju pokoju są również kwiaty. Zwykle znajdują się one w doniczkach lub flakonach. Jednak tego rodzaju przedmioty, które możemy znaleźć w sklepie są po prostu nudne. Warto więc nadać im nutkę indywidualizmu. Potrzeba do tego tylko odrobinę kreatywności i chęci do pracy. Przykładowo można pomalować doniczki na kolory, które współgrać będą z resztą pokoju. Aby efekt był jeszcze lepszy można najpierw ponaklejać wielokształtne naklejki na malowany przedmiot, a potem spryskać go farbą. Po odklejeniu ich uzyska się efektywne wzorki o innej barwie.

Lustra

Bardzo często w pokojach znajdują się również lustra, obrazy czy zdjęcia. Świetnym rozwiązaniem może być więc udekorowanie ramy, w których się znajdują. Można ją wykonać z innego materiału, jak również pomalować i ozdobić tą oryginalną wersję.

Lampy i lampiony

Wieczorami wnętrze rozświetlą również lampy oraz lampiony. W przypadku tych pierwszych można postawić na udekorowanie ich abażurów. Natomiast lampiony można wykonać samodzielnie. Wystarczy do tego puszka i nożyczki, którymi trzeba powycinać wzorki w bocznych ścianach puszki. Potem wystarczy włożyć do środka małą świeczkę i w dowolnym miejscu zawiesić lampion na sznureczku.

Podsumowanie

Warto mieć świadomość, że dobrze urządzone wnętrze to takie, w którym zadbano również o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dużą rolę odgrywają więc wszystkie dekoracje, które zdecydujemy się umieścić w domu. Przede wszystkim wartościowe są te, które wykona się samodzielnie. Ważne jednak, aby pasowały one do całej aranżacji i były jej gustownym uzupełnieniem. Dzięki temu osiągnięty efekt usatysfakcjonuje zarówno nas samych, jak i odwiedzających nas gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *