Dieta zgodna z grupą krwi

Dieta zgodna z grupą krwi

Zdrowie

Znajomość grupy krwi ma doniosłe znaczenie zarówno dla naszego zdrowia, jak i życia. Jednak czy zdajesz sobie sprawę, że możesz dopasować swoją dietę do posiadanej grupy krwi? Zadbaj więc o swoje zdrowie oraz samopoczucie i wykorzystuj w kuchni produkty, które mają najlepszy wpływ na Twój organizm! Sprawdź również czego zdecydowanie powinieneś unikać w przypadku Twojej grupy krwi.

Dieta dla grupy krwi A

Najlepszą dietą dla osób posiadających grupę krwi A jest dieta wegetariańska. Wszystko dlatego, że spożywane przez takie osoby mięso i produkty mięsne w dużej mierze odkładają się w ich organizmie w postaci złogów tłuszczu. Zdecydowanie spowalniają one metabolizm organizmu, fundamentem diety muszą więc stać się produkty pochodzenia roślinnego. Najbardziej korzystne będzie postawienie na dużą ilość warzyw i owoców spożywanych pod różnymi postaciami. Warto zjadać również ryby i owoce morza. Najbardziej polecane są: pstrągi, dorsze i makrele. Lepiej unikać jednak ryb wędzonych, krewetek i małży. Dobrym uzupełnieniem diety mogą stać się również: nabiał, olej z oliwek lub siemienia lnianego oraz masło orzechowe i pestki dyni.

Dieta dla grupy krwi B

Jadłospis osób posiadających taką grupę krwi jest bardzo różnorodny i urozmaicony, powinien jednak bazować na nabiale, produktach mlecznych oraz mięsie. Niezbędne jest, aby tego rodzaju dieta składała się zarówno z produktów pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Osoby z taką grupą krwi powinny ograniczyć jednak ilość spożywanej kawy. Niekorzystny wpływ mają dla nich również: pomidory, sok pomidorowy, drób, pszenica, kukurydza, rośliny strączkowe oraz praktycznie wszystkie rodzaje orzechów i pestek.

Dieta dla grupy krwi AB

Dieta osób z grupą krwi AB określana jest również jako dieta mieszana. Jednak oczywiście konieczne jest zachowanie umiaru. Najważniejsze jest, aby jadłospis składał się w dużej mierze z czerwonego mięsa, a więc wieprzowiny i wołowiny. Ponadto warto zjadać dużo zielonych warzyw, takich jak sałata czy brokuły, które wspomagają metabolizm organizmu. Z owoców najlepszy jest natomiast ananas, wiśnie oraz winogrona. Zaleca się unikanie pomarańczy, bananów oraz gruszek. Dobrym uzupełnieniem takiej diety są również: orzechy włoskie oraz orzeszki ziemne.

Dieta dla grupy krwi 0

Ta grupa krwi charakterystyczna jest dla typowych mięsożerców. Jej podstawą jest mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Najlepszym wyborem jest postawienie na: cielęcinę, baraninę, wołowinę oraz ryby takie jak dorsz lub śledź. Zaleca się również spożywanie większej ilości owoców morza. Lepiej unikać picia piwa, jak i spożywania ziemniaków i kalafiora.

Podsumowanie

Ułożenie swojego jadłospisu zgodnie z zaleceniami dla posiadanej grupy krwi może okazać się niebywale korzystne dla funkcjonowania całego organizmu. Podjęcie takiego działania może wpłynąć pozytywnie zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Bowiem dieta zgodna z grupą krwi to nie tylko lepsze zdrowie, większa odporność, ale również polepszone samopoczucie i odczuwalnie zwiększona radość z życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *